milujte svych 50

Blog pro ženy přes 50 let

Karanténa – jak se nezbláznit

Karanténa – jak se nezbláznit

Už více jak dva týdny je většina z nás uvězněna doma. Žádná cesta do práce. Žádná kafíčka s  kamarádkami. Žádné výlety s rodinou. Žádné kino… a tak bych mohla pokračovat. A proč? Postihla nás všechny karanténa!

To, co se možná na začátku zdálo jako skvělá doba k odpočinku, se časem změnilo v regulerní domácí vězení. Když můžeme jít ven – tak jen do nejbližšího obchodu a ještě s rouškou na obličeji. Na ulici po sobě lidé divně pokukují, jakoby chtěli vyčíst z výrazu kolemjdoucích, zda jim něco hrozí nebo ne. V celé zemi zavládla nejistota a strach….

Na jedné straně je pro nás tato izolace něčím nezvyklým, s čím se těžko ztotožňujeme. Na straně druhé ale zase máme najednou mnoho času na přemýšlení a dělání věcí, které obvykle neděláme. Život se nádherně zpomalil. A pravda je, že už to bylo potřeba. Svět byl už příliš rychlý…a lidé příliš uzavření do sebe.

Velmi silně vnímám tu ztrátu umění vzájemné komunikace mezi lidmi. Myslím takové té prosté komunikace, kdy jenom sdílíte prostor a povídáte si o běžných tématech… bez mobilu a sociálních sítí. Chybí nám schopnost soustředit se na daného člověka na sto procent, protože jsme zvyklí s někým mluvit a přitom v hlavě přemýšlet o dalších úkolech a činnostech, které je ještě třeba udělat.

A tak si říkám, že ten svět asi ví, proč nám sem tuhle šlamastyku poslal. Abychom si uvědomili, že jsme sešli z cesty a je třeba se obrátit správným směrem. A to i směrem k sobě. Zamyslet se nad tou svojí cestou, kterou jdeme. Protože někdy se necháme unášet proudem někam, kde vlastně ani být nechceme. Teď máme čas na rekapitulaci. Teď máme čas dělat spoustu věcí, které nám jinak unikají.

Konečně máme čas na…

…pořádně tlustou knihu

kniha, čtení

Jakkoliv jsem dříve byla velký fanoušek čtení, přiznám se, že v běžném životěmi na to opravdu nezbývá čas. Najít třeba 2 hodiny v kuse, abych se zavrtala do křesla v koutě a začetla do dobré knihy, je nereálné. Ke čtení potřebuji klid, takže v mém případě je pouze otázka dovolené. Tam si mohu dovolit absolutně vypnout a užívat si. A přesně tuhle možnost nám teď karanténa přináší.

… realizaci svého kreativního projektu

pletení, projekt

Milujete tvoření všeho druhu? Kreslení, pletení, vyšívání nebo jste domácí kutil v sukni, co rád všechno přestavuje a vylepšuje? Možná máte v hlavě nápad na skvělý projekt, který jste dosud stále odkládala. Pusťte se do toho. Teď je ta správná chvíle. A kdo ví, třeba v sobě objevíte potenciál pro změnu povolání.

… důkladné přebrání svého šatníku

rituál, skříň

Jarní období je vždycky takovým impulsem, kdy mně dělá velkou radost probrat svoji skříň. Je to už takový rituál, kterému se věnuji každý rok. Problém potom nastává s tím, kam se všemi těmi věcmi. Většinou ty přebrané věci zabalím do pytle a odložím do sklepa. A když se sejdou kamarádky, uděláme společné vetešnictví. Ale když vyšetřím trochu času, vybrané kousky hodím na bazar.

Vzhledem k situaci se přímo nabízí druhá varianta. Nafoťte své odložené kousky a dejte je třeba na Vinted. Nejenom, že teď máte dost času si s tím vyhrát, ale navíc se teď tady obchody hýbou mnohem ví, než obvykle. A ještě Vám z toho kápne nějaká ta kačka navíc… tedy, pokud ji tam hned zase neutratíte :).

… svůj osobní rozvoj

rozvoj, žena, kurzy,

Neváhejte a využijte získaný čas na zdokonalení se v nějaké činnosti nebo dovednosti. Internet je plný online kurzů, ze kterých si určitě vyberete. Uvařte si dobré kafe nebo čaj a zkuste třeba zlepšit paměť, naučit se šít nebo upéct kváskový chleba. Že to není nic pro vás? Zajímáte se spíše o byznys, marketing nebo jazyky? Tak dobře, i takových kurzů je plný online svět. Stačí si jen vybrat. A navíc některé portály teď nabízí slevy až 50%.

… prohlížení starých fotografií

vytáhněte stará alba

Taky máte počítač a telefon plný fotografií? Fotíte a natáčíte jako o závod? Že obrovskou zásobu fotografií máte i na externím disku?

To znám, u mě je to stejné. A kdy je prohlížíte? Schválně, jak často se zpětně k těmhle fotografiím dostanete? Já málokdy. Teď je na to ten správný čas. Připojte počítač k televizi, vytáhněte stará alba a sezvěte členy rodiny, se kterými sdílíte společnou karanténu.Máte jedinečnou možnost udělat si prima netradiční večer.

… upéct nějakou netradiční dobrotu

pusťte se do vaření a pečení

Vyáhněte své zaprášené kuchařské knihy a pusťte se do vaření a pečení. Určitě máte založené recepty, které vás kdysi nadchly a nikdy jste neměla odvahu nebo čas je připravit. Dejte se do toho! V kuchyni se to krásně rozvoní a vnese to do rodinného života příjemnou pohodu.

Máte i vy nějaký skvělý nebo netradiční nápad, jak si užít čas, který musíme trávit doma odtrženi od přátel a zbytku rodiny? Pokud ano, napište do komentářů a dejte ostatním ženám prima námět k zamyšlení.

Přeji vám, ať vás čas strávený doma s vašimi nejbližšími baví a užijte si ho ve zdraví a pohodě.

A nakonec ještě pár odkazů jako inspirace:
https://www.kurzyproradost.cz
https://www.vimvic.cz/kurzy/marketing
https://www.vinted.cz
https://www.knihydobrovsky.cz

Jestli se vám článek líbil, dejte mi o tom vědět nebo sdílejte.
  •  
  •  
  •   
  •   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *