milujte svych 50

Blog pro ženy přes 50 let

Oslnivý večerní make-up

Oslnivý večerní make-up

Jak na make-up, aby vydržel až do rána

Plesová sezóna právě vrcholí. Výlohy obchodních domů jsou už od prosince plné blyštivých kousků oblečení. Stačí, když procházíte jen kolem vchodu jednotlivých obchodů a třpyt pajetkových šatů a štrasové dopňky vás nenechají na pochybách, že období večerních party a plesů je v plném proudu. Tak už jen vylepšit make-up a vyrazit.

Stejně tak i stojany značkových parfumerií se třpytí na všechny strany různými paletkami večerních očních stínů a výrazných rtěnek. Čím víc „glowa and sparkle“, tím lépe.

oční stíny, make-up, barvy, štětec

A k slavnostnímu večeru patří také výraznější make-up, který z vás v kombinaci s večerními šaty a střevíčky udělá královnou plesu. Pokud se v běžném životě nejste zvyklá líčit, potom i malý dotek řasenky a tvářenky vás dokáže neskutečně rozzářit. A pokud se líčíte každý den, nebojte se přidat trochu více od všeho. Zde je několik rad, jak se vyhnout přešlapům a jak se nalíčit, aby make-up vydržel celou noc.

Možná to znáte z vlastí zkušenosti: chystáte se na ples nebo večerní párty a dáte si opravdu práci k pěkným a výrazným líčením. Vše je perfektní, až do okamžiku, kdy se na plese trochu spotíte a dáte si skleničku něčeho dobrého. Při první návštěvě toalet už vidíte v zrcadle ty následky :). Celá se lesknete, řasenka se vám obtiskla trochu pod obočí a trochu rozpila pod očima, po výrazné rtěnce už zbyla jen nevzhledná kontura a rozpité koutky a vypadáte jaksi unaveně.

„Na přístí ples už jenom nenápadné líčení“, říkáte si. To abyste se vyhnula podobné situaci. Takové rozhodnutí není nezbytně nutné. Jsou způsoby, jak udržet make-up v kondici.

Ve výdrži make-upu hraje roli několik věcí:

  • Kvalita kosmetiky
  • Použití podkladových bází
  • Technika nanesení make-up

Pokud jde o kvalitu kosmetických produktů, ne vždy je pravidlem, že čím dražší, tím lepší. Někdy ano, ale někdy i mezi levnějšími značkami najdeme kvalitní produkty. Testováním jednotlivých značek se zabývá na internetu poměrně dost blogerek. Pokud se chcete inspirovat, určitě na některé koukněte.

štetec, pudr, tvářenka, líčení, make up

Zaměřím se tedy spíše na techniku líčení. Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci udržet váš make-up v kondici po celou noc.

Jednoduché kroky k úspěchu

Používejte podkladové báze

Jestli jste dosud nepoužívala podkladové báze, tak pro tuto příležitost jsou jako dělané. Existují podkladové báze pod make-up, pod oční stíny i pod rtěnku. Klidně můžete nakoupit všechny. Každá má trošičku jiný potenciál, ale pokud nechcete výrazně oslabit rodinný rozpočet, pořiďte pro začátek jen tu pod make-up. I tak vám udělá službu.

Než se začnete líčit, naneste bázi na celý obličej, včetně očních víček. Rty prozatím můžete vynechat. Na ty zatím dejte trochu balzámu, aby se zjemnily. Hydratační krém na celý obličej před samotným procesem je samozřejmostí, kterou zde nezmiňuji :). Počkejte 2-5 minut a potom teprve naneste make-up.

Dejte si práci s aplikací make-upu.

Samotný make-up je dobré nanášet kvalitním štětcem. Posledním trendem jsou velmi husté štětce s kratčím vlasem, které váš make-up zapracují do pleti naprosto dokonale. Krouživými pohyby jej pečlivě rozetřete a pozor na kritická místa, kde se někdy tvoří nepěkné hranice. Patří k nim oblast kolem kořene nosu, horní část čela, boční část obličeje kolem uší a potom spodní hrana obličeje. Tam roztírejte obzvlášť pečlivě.

Dejte si načas a zapracujte make-up opravdu poctivě. Pak ještě vezměte kosmetický ubrousek a lehkým tlakem odsajte přebytek z míst, kde je ho zbytečně velká vrstva. Lehce přepudrujte a je hotovo!

Oči hrají hlavní roli

Oční stíny nanášejte ve více vrstvách. Začněte nejsvětlejším stínem a pak stínujte tmavšími odstíny. Nepsaná zásada – světlejší stín patří do vnitřního koutku a nejtmavší na vnější okraj a do záhybu. Stíny také zapracujte klidně v několika vrstvách. Tak budou stabilnější a nebudou se slévat do vrásek.

Pokud chcete zvolit nějakou výraznější barvu, doporučuji pod ni nanést trochu rozjasňovače. Tím se odstín zintenzivní. Při nanášení třpytek dejte pozor, aby se vám nerozsypaly kolem celého oka. Pomuže aplikace houbičkovým aplikátorem, ne štětcem.

řasenka, make up, líčení, štětec

Pro dokonalý pohled sáhněte po voděodolné řasence. Jedině tak zabráníte nepěknému rozpíjení okolo očí.

Už žádná rozpitá rtěnka!

V případě, že máte v plánu vsadit na výraznou rtěnku, věnujte ji obzvlášť velkou pozornost. Nemohu zaručit, že se vám za celý večer nesetře, ale každopádně tento postup zaručí mnohem delší trvanlivost na vašich rtech.

rtěnka, červená, zlatá

Při přípravě na líčení jste nanesla na rty balzám. Díky tomu jsou krásně jemné. Teď ja čas nanést na rty podkladovou bázi. Ideálně tu, která je určená přímo na rty. Ale postačí i ta pod make-up. Natřete tenkou vrstvičku na rty a chvíli počkejte, než ji pokožka vstřebá. Potom vezměte ostrou konturovací tužku a rty po obvodu obkreslete.

Konturu jemně rozetřete směrem dovnitř, aby nedělala ostrou hranu. Celou plochu rtů vyplňte rtěnkou. Vezměte kosmetický ubrousek a lehce otiskněte. Tím se zbavíte přebytečné vrstvy. Vezměte transparentní pudr a zlehka celé rty přepudrujte. Znovu štětečkem naneste rtěnku – ostiskněte do ubrousku a přepudrujte. A ještě jednou – do třetice. Na závěr ještě lehký dotek lesku na rty doprostřed horního i dolního rtu a je hotovo.

Co s sebou do kabelky?

Určitě přibalte konturovací tužku na rty a rtěnku. Lehká oprava při návštěvě toalet rtům určitě prospěje. Co by se vám ještě mohlo hodit, jsou matující papírky a rozjasňovač pod oči. Papírky odstraní přebytečnou mastnotu z čela a tváří. Pokud je nemáte, stejně dobře vám může posloužit i obyčejný papírový kapesníček. Rozjasňovač vylepší vaši unavenou tvář v pozdnějších hodinách. Stačí, když jej trochu nanesete pod oči a rozetřete do pomyslných trojúhelníků směrem k nosu. Udělá divy! Rozjasní váš obličej tak, že budete vypadat svěží, jako byste právě dorazila.

Máte vy nějaké svoje vychytávky? Budu ráda, když se o ně podělíte do komentářů. A pokud nemáte a článek vám byl užitečný, dejte mu „To se mi líbí“. Přeji krásnou plesovou sezónu!

Jestli se vám článek líbil, dejte mi o tom vědět nebo sdílejte.
  •  
  •  
  •   
  •   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *