milujte svych 50

Blog pro ženy přes 50 let

Šedivá je COOL?!

Šedivá je COOL?!

Myslím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že každá větší změna, která nastane v životě ženy, s sebou nese téměř vždy změnu účesu nebo barvy vlasů. Muži by měli v takové situaci raději zbystřit, protože to mnohdy může souviset i s nespokojeností ve vztahu. Je to takový náš první náznak toho, že je třeba se nad něčím zamyslet.

Vztahy ovšem nejsou jediný důvod ke změně. Může to být významný posun v práci nebo naopak nespokojenost se šéfem. Může to být například odchod dospívajících dětí z domu, důsledek tzv. syndromu opuštěného hnízda nebo nevěra manžela. Pokud jsme samy, jak se dnes moderně říká single, může tato změna znamenat , že jsme připravené pustit do svého života opět muže… věřím, že důvodů bych tady mohla vypsat na celou stránku. Je jich opravdu velmi mnoho.

Nebýt otrokem barvení

Když se rozhodujeme pro tak razantní krok, jakým je přiznání přírodních šedivých vlasů, také pro to máme pádné důvody. V mém případě to byla asi lenost 🙂 nebo neochota být otrokem své šedivé pěšinky. Těch důvodů bylo ve skutečnosti víc, ale když se nad tím zpětně zamyslím, toto byl asi ten největší spouštěč.

šedivé vlasy, květina, dlouhé, šedivá

Ty z vás, které se každé 3 týdny potýkají stále a stále dokola s tím, že musí zamaskovat svou odrostovou čáru, ví, o čem mluvím. Pro mě to byla dost nepříjemná povinnost, pořád vlasy dobarvovat. Dost možná to bylo také tím, že jsem celou proceduru většinou dělala doma. Možná, kdybych si mohla dovolit chodit každé 3 týdny na barvení do kadeřnictví, bylo by to jiné. Ale možná taky ne…

Nezatěžovat svůj organizmus chemií

O škodlivosti permanentních barev na vlasy si můžete více přečíst v článku Barvy na vlasy – toxické nebezpečí. Chemických složek, které jsou v nich obsaženy je opravdu velice mnoho. Jedna stránka věci je, že mohou vyvolat prudké alergické reakce. A i když procento není vysoké, pořád tu je riziko. Ta druhá stránka je, že všechny chemické látky se vstřebávají pokožkou hlavy do našeho těla. A co se s nimi stane pak, to nikdo neví.

Nejsou totiž jediné. Absorbujeme takových látek denně neskutečně velké množství – z kosmetiky, z jídla, z ovzduší – a těžko se dá odhadnout, kolik toho v sobě máme a co mohu jejich vzájemné kombinace v našem těle udělat. Popravdě řečeno, čím více se do tohoto tématu zanořuji, tím víc se začínám trochu bát.

Přijmout svoji zralost

A teď rozhodně nemám na mysli, že by to mělo znamenat říci si: „Jsem šedivá = jsem stará“ …. mám na mysli, uvědomit si výhody našeho zralého věku. A má jich hodně! Možná si v prvním okamžiku řeknete, že kromě slevy na jízdenky v pětašedesáti nic moc. Ale s tím si dovolím nesouhlasit.

střední věk, šedivé vlasy, elegantní ženy, šedivá
IG @babsradtke

Zralost má spousty výhod! Tak například benefit číslo jedna – končí menstruace. Nebo další – už se nám nevyrážejí pupínky na obličeji právě v den, kdy chceme vypadat nejvíc sexy. Nebo co třeba tenhle? Otevřete šatník a hle! Některé z odložených šatů zase přicházejí do módy! :)… ale co je ta největší výhoda našeho věku – už nemusíme nikomu nic dokazovat. Konečně jsme tím, kým doopravdy jsme. A s tím trochu souvisí i další důvod, proč si užít stříbrné vlasy…

Posílit důvěru sama v sebe

My ženy máme velmi často snahu se svému okolí za každou cenu zalíbit. Vnímám tento stav snad u všech svých kamarádek. Znáte to, takové to přizpůsobování se situaci, lidem a podmínkám kolem, až vlastně ztratíme samy sebe? A na to často navazuje dělání věcí, které ani moc dělat nechceme, ale protože „jsme milé a spolehlivé“, tak to uděláme? Muži se takhle nechovají. To jen my. Ženy.

žena, dlouhé vlasy, šedivé vlasy, elegantní, šedivá
IG @carolinelabouchere

Ale sláva! Teď už jsme ve věku, kdy už nemusíme nic předstírat, už bychom si měly umět dupnout a říct: „Tak dost! Takhle to nechci! Tentokrát to půjde po mém!“. Už nemusím nikomu nic dokazovat.

Sláva! Teď už jsem ve věku, kdy už nemusím nic předstírat!

A věřte nebo ne, proces, kdy se rozhodnete přiznat své šedivé vlasy, tomu velmi napomáhá. Jdete tou cestou krůček po krůčku. Ten první byl hodně těžký – rozhodnout se to udělat. A protože cesta je dlouhá, dává vám to možnost poznávat na ní samu sebe. Nacházet svoji vlastní sebedůvěru a mít se prostě ráda!

Zazářit tím nejkrásnějším melírem

Ty z vás, které nosí šedivé vlasy nebo už mají pár měsíců šedivé transormace za sebou, mně jistě dají za pravdu, že není na světě kadeřník, který by dokázal vytvořit tak precizní a nádherné melíry.

vlasy, grey, šedivá, žena
IG @oosilver7

Jen si to představte, že příroda nám nadělila dokonale vyvážené kompozice odstínů od bílé až po černou, které nádherně harmonizují s naší pletí… no ano. Protože pokud porovnáte fotografie žen s obarvenými a šedivými vlasy, ve většině případů jim šedivé vlasy sluší víc. Proč? Protože dělají jejich rysy jemnější, protože přidávají světlo do jejich obličeje, protože k nim prostě patří.

A víte co je na tom všem nejkrásnější? To očekávání, jak to vlastně bude vypadat? Bude tam více bílé nebo tmavé? Budou světlejší vpředu nebo nahoře? Nebo tam bude několik světlejších pramenů, které to celé perfektně prozáří? Je to velké překvapení. Nikdy nevíte, co za pár měsíců objevíte!

Možná jste právě ve fázi rozhodování nebo už se začínáte se svými prvními šedivkami seznamovat… a možná už jste dál a hrdě nosíte své krásné šedivé vlasy už řádku let… Ať tak nebo tak, nejste v tom samy. Je nás víc než to možná na první pohled vypadá :)…. Šedivá je prostě cool!

Jestli se vám článek líbil, dejte mi o tom vědět nebo sdílejte.
  •  
  •  
  •   
  •   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *